Атомні електростанції. Технологія виробництва атомної енергії
Автор: РедакторВ АЕС відбувається в процесі розщеплення ядер урану, плутонію та торію виробництво теплової енергії, яка служить для одержання водяної пари. Кінетична енергія цієї пари перетворюється в кінетичну енергію (механічну) при подачі її на турбіну, а далі настає перетворення кінетичної енергії в електроенергію в генераторі, що приводиться в рух турбіною.
Технологічний цикл атомної електростанції поділяється на:
- первинний цикл, що охоплює розщеплення атомів, утворення теплової енергії в ядерному реакторі і передачі її в теплообміннику до вторинного циклу.
- Вторинний цикл охоплює всі подальші осередки процесу виробництва електроенергії.
Сонячна радіація на 99 % являється короткохвильовою радіацією. До довгохвильової радіації відносять радіацію земної поверхні та атмосфери з довжиною хвиль від 4 до 120 мкм.
Терміном радіація називають також явище зовсім іншого роду - корпускулярну радіацію, тобто потоки електрично заряджених часток, переважно протонів та електронів, що рухаються зі швидкістю у сотні кілометрів за секунду. Енергія корпускулярної радіації в середньому в 107 раз менше, ніж енергія теплової радіації Сонця. Вона залежить від часу та фізичного стану Сонця, від сонячної активності. Нижче 90 км корпускулярна радіація в атмосферу майже не проникає.